Veľkosť písma

Naša obec si tento rok pripomenie 770. výročie od 1. písomnej zmienky. V rámci osláv si chceme priblížiť aj históriu našej obce a dôležité dokumenty a fotografie z jej života. Radi by sme tiež vytvorili digitálny archív - teda digitálnu „pamäť“ obce. Za týmto účelom sme v uplynulom období v rámci participatívneho-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) spracovali projekt „Vzácne ako šafrán - spracovanie dokumentov pri príležitosti 770. výročia od 1. písomnej zmienky o obci“. Projekt bol úspešný a vďaka schválenej podpore TSK sa v najbližších dňoch začne realizovať.

V snahe zachovať vzácne dokumenty pre budúce generácie prosíme všetkých, ktorí vlastnia jedinečné dokumenty a fotografie z histórie našej obce a majú záujem o ich zachovanie pre budúce generácie, aby ich za účelom ich digitalizácie priniesli v termíne do 26. júla 2019 na Obecný úrad v Nitrianskych Sučanoch a odovzdali ich pani Márii Miklašovej. Všetky dokumenty budú následné vrátené ich pôvodným majiteľom.

Pri starých fotografiách je vhodné uviesť na druhú stranu rok vzniku fotografie a upresniť  osoby, príp. budovy/predmety, ktoré sú na fotografii zachytené.

Ďakujeme.

 

PROJEKT PODPORIL TSK:

ERB TSK FAREBNY S TEXTOM2

 

Nájdi na stránke

Počasie

Meniny

Meniny na web
FacebookMySpaceTwitterLinkedin

Práve tu je 35 návštevníkov a žiadni členovia on-line