Veľkosť písma

    Je veľa vecí, ktoré nám dokážu spôsobiť radosť - príjemný pocit tepla, keď z chladnej zimy vstúpime do vykúrenej miestnosti, dobré jedlo, úsmev blízkych. Radosťou je aj láska, spolupatričnosť a energia, ktorú rozdávame. Tieto veci sa nám oplatí zúročovať, pretože radosť aj láska rozdávaním rastie. Ukončili sme rok 2014. Pre niekoho to bol rok lepší, pre iného zložitejší. Každopádne to bol rok, ktorý nás niekam posunul či v niečom poučil, niečo sa podarilo. Možno pre niekoho to bol rok množstva plánov, výziev a túžob, ktoré zostali nenaplnené.

Na sklonku starého roka – v rýchlom behu dní – prišiel vytúžený čas Via- noc, čas sviatočný, očarujúci a stále zázračný. V tomto období, v atmosfére Vianoc a Nového roka, sme k sebe bližšie, čím nachádzame porozumenie, vzájomne sa chápeme a potrebujeme. Pre mnohých z nás sú príležitosťou k upevneniu vzťahov, či už rodinných, priateľských alebo pracovných. Vianoce sú však aj o duchovných odkazoch, s možnosťou zaspomínať si na všetkých blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Nech už je, ako chce, Vianoce sú sviatkami, ktoré nás zároveň posúvajú na prah Nového roka, kedy bilancujeme starý rok, dávame si záväzky do nasledujúceho a vyslovujeme priania.

Preto sa chcem v prvom rade poďakovať všetkým za prejavenú dôveru v komunálnych voľbách, z ktorých vyplynulo, že sa Vám prihováram ako novozvolený starosta našej obce. Vďaka patrí predošlému obecnému zastupiteľstvu spolu s pani starostkou a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na stabilite a rozvoji našej obce. Všetkým Vám patrí vďaka.

Nemôžeme s istotou povedať, aký bude rok 2015 a ďalšie po ňom. žijeme v rýchlej dobe, dobe náhlych zmien a konfliktov, v dobe, v ktorej už aj príroda ukazuje, čo všetko dokáže. Musíme však dúfať a pevne verím, že tento rok a tie nasledujúce budeme prežívať v mieri, pokoji, súdržnosti, rozvoji a prosperite aj v našej obci. Každého z nás čakajú rôzne situácie, úlohy a prekážky, ktoré nás budú skúšať, ale aj posilňovať a posúvať ďalej. Preto je len na nás, aby sme neboli len konzumnými, ale aby sme sa vedeli okolo seba pozerať, hľadať, kto nás môže potrebovať, aby sme vedeli pracovať, dávať aj pomáhať. Tiež pevne verím, že naše rodiny a našu obec čakajú chvíle pozitívne, krásne a radostné.

Veľmi si ich prajem a zo srdca Vám ich želám.

Preto chcem popriať Vám, občania, Vašim blízkym a Vašim rodinám, novému obecnému zastupiteľstvu, komisiám, zamestnancom obecného úradu a všetkým tým, ktorí budú nápomocní v nastávajúcom období: veľa zdravia, šťastia, osobných a pracovných úspechov, veľa rodinnej pohody, hľadania ciest, ktoré nás budú spájať, veľa tolerancie a Božieho požehnania.

Pavol Caňo

Nájdi na stránke

Počasie

Meniny

Meniny na web
FacebookMySpaceTwitterLinkedin

Práve tu je 12 návštevníkov a žiadni členovia on-line