Veľkosť písma

Milí spoluobčania,

            dnešnou polnocou sme sa prehupli do nového roku 2017. Hovorí sa, že sedmička je šťastné číslo, a ja pevne verím, že sa to potvrdí.

            Niekto oslavoval doma, niekto na chate, niekto v kruhu priateľov. Všetci sme si pripomínali nevšedné dni starého roku a Vianoc. Keď trochu zatvoríme oči a necháme sa uniesť do čias uplynulého roku, vnímame, že sa zasa niečo zmenilo, že sme sa niekam posunuli, že sme sa niečo naučili. A tu si musíme uvedomiť, že dominantou týchto zmien je človek. Chcem sa tomuto človeku, týmto ľuďom, ktorí sa podieľali na pozitívnych a pre našu obec dobrých veciach, úprimne poďakovať.

Obdobie dní od Vianoc do Nového roku a Troch kráľov je pre nás všetkých na dedine výnimočné. Každá dedina má vlastnú dušu a osobitú filozofiu, v ktorej je viac radosti a smiechu ako v tej v meste.  Úvahy nad životom na dedine mi umožňujú hlbšie chápať problémy, ktorými sa ľudia boria po všedné dni, ale aj to, ako prežívajú dni sviatočné, kedy majú čas vnímať a obdivovať nádhernú atmosféru Vianoc a Nového roku.

Som  presvedčený, že len úcta, láska, porozumenie, vzájomná pozornosť a slušnosť urobia náš život „ľudskejším“. Dnes to platí viac ako kedykoľvek predtým. Narušené medziľudské vzťahy, uponáhľanosť nášho života a stres nám „kradnú život“ a vytráca sa aj úcta. Pritom dobre vieme, že čo zo života uberajú hádky a spory, by pokojne mohol nahradiť humor a úsmev, lebo úsmev je ako svetlo. V týchto dňoch, ktoré sú najkratšie, si uvedomujeme potrebu svetla viac ako inokedy, a to aj napriek tomu, že svetla máme dnes dosť. Sú vysvietené mestá, obce, námestia, kostoly, domácnosti. Ale to je hmotné svetlo.

            Vážení spoluobčania, prajem vám, aby sme v týchto sviatočných chvíľach zažali svetlo poznania, lásky, porozumenia a pokoja. Mojím ďalším prianím a želaním je, aby nás všetkých toto pomyselné, zažaté svetlo pri plnom zdraví, súdržnosti, prosperite a bez nepredvídateľných negatívnych udalostí sprevádzalo nasledujúcim novým rokom 2017 a ďalšie roky po ňom.

            Šťastný nový rok!

                                                                                                     PhDr. Pavol Caňo – starosta obce

Nájdi na stránke

Počasie

Meniny

Meniny na web
FacebookMySpaceTwitterLinkedin

Práve tu je 27 návštevníkov a žiadni členovia on-line